Mobil+420 775 748 800

email info@ingetour.cz

      Nemůžete se dovolat?


   Víte, že...

...jako organizátor skupiny nad 16 osob máte 2 místa zdarma?


   Rychlé odkazy:

Doporučené trasy sjíždění Vltavy

Zde Vám nabízíme několik možností splouvání tak, abyste si sjeli nejzajímavější úseky a viděli nejhezčí místa na Vltavě:

Vltava v letním období je bezesporu nejnavštěvovanější řekou v Čechách. Sjíždění se proto stává sportovně-společenskou záležitostí. Na řece i v kempech se seznámíte s různými lidmi ze všech koutů Čech a Moravy. Na jezech budete předvádět své sportovní dovednosti, v hospůdkách a občerstveních pak o nich budete dlouze debatovat. Dovolená na vodě ve Vás zanechá silné zážitky.

Milovníkům osamělého romantického putování však doporučujeme jarní květnové nebo podzimní zářijové či říjnové putování. V tuto dobu na řece moc vodáků nepotkáte. Při podzimním zabarvení stromů a ranním oparu budete okouzleni přírodní scenérií.

1/ Šestidenní putování - Lenora - Boršov n/Vltavou

1. etapa Lenora - Soumarský Most ( 1,5 hod.), na tábořišti v Lenoře zapůjčení lodí a materiálu.

2. etapa Soumarský Most - Nová Pec ( 7 hod.), projíždíte NP Šumava, je třeba omezit zastávky, vystupování na břeh je možné pouze na odpočinkových místech. Pro splutí tohoto úseku je většinou potřeba registrace u NP Šumava. Předání lodí a materiálu, doprava do Vyššího Brodu.

3. etapa Vyšší Brod - kemp Nahořany ( 5 hod.), převzetí lodí a materiálu v půjčovně, přestávka v Rožmberku, možnost prohlídky hradu.

4. etapa Nahořany (kemp U Fíka) - Český Krumlov (kemp Vltavan) ( 4 hod.) přestávka Na pískárně, dále prohlídka Českého Krumlova a zámku.

5. etapa Český Krumlov (kemp Vltavan) - Zlatá Koruna ( 7 hod.), přestávka v centru Českého Krumlova.

6. etapa Zlatá Koruna - Boršov ( 7 hod.), prohlídka kláštera ve Zlaté Koruně, přestávka na tábořišti Dívčí kámen, prohlídka zříceniny hradu, předání lodí a materiálu.

2/ Šestidenní putování - V.Brod - Boršov - Lenora - Nová Pec

1. etapa Vyšší Brod - Rožmberk ( 3 hod.), odpoledne příjezd vlakem do Vyššího Brodu, zapůjčení lodí a materiálu, přestávka U Tří veverek.

2. etapa Rožmberk - Český Krumlov, kemp Vltavan ( 7 hod.), prohlídka hradu Rožmberk, přestávka Na pískárně, večerní prohlídka Českého Krumlova.

3. etapa Český Krumlov - Zlatá Koruna ( 7 hod.), přestávka v centru Českého Krumlova, prohlídka zámku.

4. etapa Zlatá Koruna – Boršov ( 7 hod.), prohlídka kláštera ve Zlaté Koruně, přestávka na tábořišti Dívčí kámen, prohlídka zříceniny hradu, předání lodí a materiálu, přenocování na loděnici.

5. etapa Lenora - Soumarský Most (1,5 hod.), vlakem z Boršova do Lenory.

6. etapa Soumarský Most - Nová Pec (7 hod.), vzhledem tomu, že projíždíte NP Šumava, je třeba omezit zastávky a vystupování na břeh. Pro splutí tohoto úseku je většinou potřeba registrace u NP Šumava. Vrácení lodí a materiálu.

3/ Čtyřdenní putování - Vyšší Brod - Boršov n/Vltavou

Klasický úsek Vltavy. Plavbu zahájíte pod Lipenskou přehradou, která zajišťuje dostatečné množství pro splutí.

1. etapa Vyšší Brod - kemp Nahořany ( 5 hod.), v ranních hodinách příjezd vlakem do Vyššího Brodu, zapůjčení lodí a materiálu, přestávka v Rožmberku, možnost prohlídky hradu.

2. etapa kemp Nahořany - Český Krumlov, kemp Vltavan ( 4 hod.) přestávka Na pískárně, dále prohlídka Českého Krumlova a zámku.

3. etapa Český Krumlov - Zlatá Koruna ( 7 hod.), přestávka v centru Českého Krumlova.

4. etapa Zlatá Koruna - Boršov ( 7 hod.), prohlídka kláštera ve Zlaté Koruně, přestávka na tábořišti Dívčí kámen, prohlídka zříceniny hradu, předání lodí a materiálu.

4/ Dvoudenní putování - Vyšší Brod - Český Krumlov

1. etapa Vyšší Brod - kemp Nahořany ( 5 hod.), v ranních hodinách příjezd vlakem do Vyššího Brodu, zapůjčení lodí a materiálu, přestávka v Rožmberku, možnost prohlídky hradu.

2. kemp Nahořany - Český Krumlov, kemp Vltavan ( 4 hod.) přestávka Na Pískárně, předání lodí a materiálu v loděnici v Novém Spolí, prohlídka Českého Krumlova a zámku.

5/ Dvoudenní putování - Český Krumlov - Boršov n/Vltavou

1. etapa Český Krumlov - Zlatá Koruna ( 7 hod.), příjezd do kempu Vltavan - Český Krumlov, zapůjčení lodí a materiálu, přestávka v centru Českého Krumlova.

2. etapa Zlatá Koruna - Boršov ( 7 hod.), prohlídka kláštera ve Zlaté Koruně, přestávka na tábořišti Dívčí kámen, prohlídka zříceniny hradu, předání lodí a materiálu.

6/ Dvoudenní putování - Lenora - Nová Pec

1. etapa Lenora - Soumarský Most (1,5 hod.), příjezd na vodácké tábořiště Lenora - Houžná, zapůjčení lodí a materiálu. Protože Vás čeká pouze 1,5 hodinová plavba, je možné dorazit až v odpoledních hodinách. Další výstupní místo za Soum. Mostem je až v Pěkné, což je z Lenory 6-7 hod. plavby. Proto každopádně doporučujeme dopředu promyslet Váš plán.

2. etapa Soumarský Most - Nová Pec ( 7 hod.), tato trasa vede nejpřísnější zónou Národního parku. Pro splutí tohoto úseku je většinou potřeba registrace u NP Šumava. Je třeba dodržovat přísná pravidla pro chování v NP Šumava (vystupovat jen na určených místech, nevyhazovat odpadky apod.).

Při této variantě je možnost zajet nejdříve na tábořiště na Soumarském Mostě (autem, vlakem), zde postavit stan a odtud hodinovou procházkou přes les dojít na tábořiště v Houžné.

7/ Dvoudenní putování - kemp Nahořany - Český Krumlov - Zlatá Koruna

Pro milovníky města Český Krumlov doporučujeme trasu kemp Nahořany - Z.Koruna. V pátek přijedete do Krumlova - kempu Vltavan. Večer již trávíte v krumlovských hospůdkách. Ráno se autobusem nebo vodáckou linkou přemístíte do kempu / loděnice Nahořany a sjedete do Krumlova.

1. etapa Nahořany - Český Krumlov ( 3 hod.), příjezd do kempu Vltavan - Český Krumlov.

2. etapa Český Krumlov - Zlatá Koruna (5 hod.), průjezd 4 jezy v Č.Krumlově, ukončení plavby v kempu ve Z.Koruně, předání lodí a materiálu.

Poznámka: Přijedete-li autem, doporučujeme přijet přímo do Boršova. Zde si necháte auta v oplocené zahradě a my Vás přepravíme v rámci autobusové vodácké linky do Vyššího Brodu. Převoz osob je nutno telefonicky nebo mailem alespoň 1 den předem nahlásit.

Přeprava řidičů:

Našim klientům, kteří denně přepravují svá auta z místa na místo nabízíme společnou dopravu osob (dříve vodácký autobus). Auta si můžete převést před vyplutím a využít dopolední přepravu nebo po skončení etapy a využít přepravu odpolední.

Doporučení:

Pokud na vodu jedete vlastním autem, je nejlepší zaparkovat v Boršově. Máme zde oplocenou zahradu. Za parkování neplatíte. Do místa vyplutí se přepravíte naším autobusem, který odjíždí v 10:30 z Boršova.

Přeprava zavazadel:

Jak organizujeme převoz zavazadel?

V každé loděnici odevzdáte zavazadla v době od 10,00 do 11,00 hod. Mezi 11,00 a 13,00 hodinou zavazadla převezeme do další loděnice a následně bude možné si zavazadla vyzvednout v čase od 13,00 do 17,00 hod.

Prosíme Vás, abyste tuto službu nezneužívali a nebrali na vodu "polní kuchyň" apod. s tím, že Vám ji budeme převážet. Předpokládáme, že zavazadla budou v uzavřeném batohu, který se dá lehce přenášet. Prosíme ne igelitky, zabráníte tím případné ztrátě vašich věcí.

Telefon: +420 775 748 800 || Email: info@ingetour.cz